“Ξέσπασε” στο δεύτερο ημίχρονο η Κ17

Η ομάδα Νέων του ΑΡΗ αγωνίστηκε μεσοβδόμαδα για το πρωτάθλημα υποδομών της Super League.

Παρότι το πρώτο ημίχρονο δεν της βγήκε και ολοκληρώθηκε με λευκή ισοπαλία, στο δεύτερο ήταν καταιγιστική.

Συγκεκριμένα, με τέσσερα τέρματα μέσα σε λίγα λεπτά, κατάφερε και έφτασε στο τελικό 4-0, κρατώντας το αγωνιστικό ξέσπασμα.

Ο Σταυρόπουλος με δύο τέρματα στο 65′ και το 70′ έβαλε τις βάσεις για τη νίκη, με τον Μακρή στο 73′ να διαμορφώνει το 3-0 και ουσιαστικά να τελειώνει την υπόθεση-νίκη. Το “κερασάκι” ήρθε από τον Τσαλίκογλου στο 87′.

ΑΡΗΣ: Γεωργιάδης, Σεβαστίδης, Παπακωνσταντίνου, Καλτσάς, Κρανιάς, Καρυπίδης (74’ Χατζόπουλος), Μακρής (74’ Ζησόπουλος), Αλμυράς (80’ Καζαντζίδης), Κοντονικολάου (46’ Κατραντζής), Τσαλίκογλου, Σταυρόπουλος (74’ Αλεξιου).