Serie A: Επέστρεψε από το 0-2 αλλά δεν ολοκλήρωσε την ανατροπή η Σασουόλο

Έχοντας σε εξαιρετική βραδιά τον Θόρστβεντ, η ομάδα του Αλέσιο Ντιονίζι έσωσε την ήττα και ανέβηκε στους 12 βαθμούς, αφήνοντας στους 5 πόντους και την τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα τον σύλλογο της Καμπανίας.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα μόλις στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Ικβουεμέσι, με τον Μπουλαγέ Ντιά να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του στο 17′, η οποία έδειχνε σημάδια ανάκαμψης και πως ήρθε η ώρα για την πρώτη φετινή νίκη.

Ωστόσο, στο 36ο λεπτό, ο Θόρσβεντ σκόραρε και μείωσε το σκορ, ενώ στο 63ο, με δεύτερο προσωπικό του τέρμα, έφερε το παιχνίδι στα ίσα. Στα τελευταία λεπτά, η Σασουόλο πίεσε για την ανατροπή, με τεράστιες χαμένες ευκαιρίες, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει, με το 2-2 να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.