"Λύγισαν" οι Μπακς χωρίς τον Αντετοκούνμπο, ήττα με… αυτοκτονία (vid)

Χωρίς τον Γιάννη Αντετοκούνμπο αγωνίστηκαν τα ξημερώματα οι Μπακς, οι οποίοι ηττήθηκαν με 111-106 από τους Χόρνετς στη Σαρλότ, χάνοντας μία διαφορά 18 πόντων που ήταν μπροστά!

Μπακς χωρίς Γιάννη, προκοπή δεν κάνουν… Ένα πρόβλημα στο δεξί γόνατο άφησε εκτός του Γιάννη Αντετοκούνμπο από την αναμέτρηση των Μπακς με τους Χόρνετς στη Σαρλότ, όπου και ηττήθηκαν με 111-106.

Παρότι τα “ελάφια” ήταν μπροστά με διαφορά 18 πόντων, οι γηπεδούχοι μπόρεσαν να κάνουν τη μεγάλη ανατροπή και με την εμφάνισή τους στο τρίτο δεκάλεπτο, όταν και έκαναν έφεραν το ματς στο 76-79.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν ένα… ντέρμπι και από τη στιγμή που οι Χόρνετς πέρασαν μπροστά στα 3:49 με 99-97, δεν έχασαν ποτέ ξανά το προβάδισμα και πήραν το ροζ φύλλο αγώνα.

Από τους συμπαίκτες του Γιάννη Αντετοκούνμπο ξεχώρισε ο ο Μίντλετον με 31 πόντους, ενώ 16 σημείωσαν ο Χένσον και ο Μπλέντσο.

Από την πλευρά των γηπεδούχων, ο Χάουαρντ πέτυχε 21 πόντους και μάζεψε 16 ριμπάουντ, ενώ οι Ουόκερ και Γκράχαμ πρόσθεσαν 19 και 14 πόντους, αντίστοιχα.

Τα δωδεκάλεπτα: 24-23,29-31,28-31,30-21