Βύθισε τη Γουέστ Χαμ μετά από απίθανο θρίλερ η Κρίσταλ Πάλας!

Μετά από ένα απίθανο παιχνίδι όπου οι εστίες παραβιάστηκαν επτά φορές, η Κρίσταλ Πάλας κατάφερε να λυγίσει τη Γουέστ Χαμ με σκορ 4-3! Με αυτόν τον τρόπο, ανέβηκε στην 11η θέση, ρίχνοντας τους Λονδρέζους στη 15η και ακόμη πιο κοντά στην επικίνδυνη ζώνη, με πέντε αγωνιστικές να απομένουν.

Τα «σφυριά» σόκαραν τους γηπεδούχους μόλις στο 9ο λεπτό, ανοίγοντας το σκορ με τον Τόμας Σούτσεκ. Η αντίδραση των γηπεδούχων ήταν «υπερηχητική», αφού ο Αγιού ισοφάρισε στο 15′, ο Ζαχά έκανε το 2-1 στο 20′ και ο Σλουπ υπέγραψε το 3-1 στο 30′.
Κι ενώ φαινόταν οι «αετοί» να έχουν ελέγξει πλήρως το ματς, ο Αντόνιο μείωσε στο 35′ σε 3-2, ξαναβάζοντας τη Γουέστ Χαμ στο παιχνίδι. Στο δεύτερο ημίχρονο, ένα πέναλτι του Έζε στο 66′ επανέφερε το προβάδισμα δύο τερμάτων των γηπεδούχων, όμως ο Αγκερντ στο 72′ μείωσε και πάλι σε 4-3. Μετά τα αγωνιώδη τελευταία λεπτά, η Πάλας κράτησε τελικά το πολύτιμο τρίποντο.