Έκαναν… σεφτέ Σόουζα, Τζανακάκης

Ο ΑΡΗΣ σημείωσε την 13η νίκη του στο φετινό πρωτάθλημα, κερδίζοντας εκτός έδρας τον Πανσερραϊκό με 3-1, με τα δύο από τα τρία συνολικά τέρματα, να τα πετυχαίνουν οι Τζανακάκης και Σόουζα.

Οι “κίτρινοι”, αν και δέχθηκαν στο 77΄ την ισοφάριση, αντέδρασαν άμεσα και αποτελεσματικά και πήραν τη νίκη με 1-3. Ο Δημήτρης Διαμαντόπουλος ήταν ο παίκτης ο οποίος έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα στο 89΄, κάνοντας το 2-1, αλλά λύσεις στο σκοράρισμα έδωσαν και δύο αμυντικοί σήμερα. Ο Ούγκο Σόουζα και ο Μανώλης Τζανακάκης, σημείωσαν τα πρώτα τους γκολ στο πρωτάθλημα και συνέβαλλαν και αυτοί σημαντικά στο να πάρει η ομάδα το διπλό.

Ο Πορτογάλος αξιοποίησε την ωραία εκτέλεση του Πλατέλλα και με κεφαλιά άνοιξε το σκορ ενώ στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Τζανακάκης έσπρωξε την μπάλα στην ανυπεράσπιστη εστία για το τελικό 1-3.