Στον τελικό η Σεβίλη (vid)

Η Σεβίλη κέρδισε με 3-1 την Σαχτάρ στον δεύτερο ημιτελικό και με συνολικό σκορ 5-3, πήρε το εισιτήριο για τον μεγάλο τελικό της 18ης Μαΐου.

Οι Ανδαλουσιάνοι έδειξαν από νωρίς τις διαθέσεις τους και μόλις στο 9ο λεπτό κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα στο σκορ με τον Γκαμεϊρό. Οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στην ισοφάριση με τον Εντουάρντο ένα λεπτό πριν την εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου, όμως με την έναρξη της επανάληψης και πάλι ο Γκαμεϊρό έβαλε σε θέση οδηγού την ομάδα του.

Οι γηπεδούχοι δεν επαναπαύτηκαν στο 2-1 και έψαξαν και το τρίτο γκολ, για να κλειδώσουν τη νίκη. Στο 59΄ ο Μαριάνο παραβίασε για τρίτη φορά την αντίπαλη εστία, διαμορφώνοντας το τελικό 3-1 και στέλνοντας για 3η διαδοχική χρονιά στον τελικό την ομάδα του.